Hoşgeldiniz  

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarının 10’da 9’u yanlış çıktı

İkrar-HA1 | 06 Mayıs 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarının 10’da 9’u yanlış çıktı

İKRAR – Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs salgını verilerinde zaman zaman yaptığı hatalı bildirimlere bir yenisi eklendi. Bakan Koca’nın 100 bin kişi başına düşen vaka sayısının en çok azaldığı iller paylaşımındaki 10 ilden 9’unun isimlerinin yanlış olduğu ortaya çıktı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçen haftaya göre 100 bin kişi başına düşen vaka sayısının en çok azaldığı iller paylaşımının Sağlık Bakanlığı’nın geçen hafta paylaştığı verilerle uyuşmadığı ortaya çıktı. Tablodaki 10 ilden 9’unun isimlerinin yanlış olduğu görüldü.

Bakan Koca, dün yaptığı paylaşımda İzmir’de 100 bin kişi başına vaka sayısının 399,78 azalarak 439,11’e düştüğünü belirtti. Ancak Sağlık Bakanlığı’nın haftalık vaka haritasına göre bu ilin İzmir değil, Çanakkale olduğu görülüyor.

Koca’nın paylaştığı verilerde vaka düşüşü yaşanan diğer illerin de isimler de yanlış. Verilere İstanbul yerine Sakarya’nın, Giresun’un yerine Adana’nın, Yalova yerine Kırşehir’in, Tekirdağ yerine Kars’ın, Bayburt yerine Tokat’ın, Kocaeli yerine Batman’ın, Sinop yerine Nevşehir’in, Kırklareli yerine Manisa’nın yazıldığı görülüyor.

 

 

İKRAR HABER AJANSI

Haber Merkezi

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.