Hoşgeldiniz  

Sağlık Çalışanları tüm yurtta grevdeler… “İnsanca yaşamak istiyoruz”

İkrar-HA1 | 15 Aralık 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Sağlık Çalışanları tüm yurtta grevdeler… “İnsanca yaşamak istiyoruz”

İKRAR – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca doktorlar için açıkladığı maaş zamlarının yalan olduğu ve diğer sağlık çalışanlarının tepkisi üzerine hükümet yalan olan maaş zammını geri çekmiş, aleni bir şekilde sağlık çalışanları ile dalga geçmişti. Bunun üzerine harekete geçen Türk Tabipler Odası’nın çağrısı ve diğer sağlık çalışanları sendikalarının desteği ile bugün tüm yurtta iş bırakma eylemi gerçekleştiriliyor. Acil dışında hizmetlerin verilmediği hastanelerde hekimler ve diğer sağlık çalışanları “İnsanca yaşamak istiyoruz” sloganları atıyorlar.

Hekimler ve sağlık emekçileri yoksullaşmaya, ağır çalışma koşullarına, sağlığın piyasalaştırılmasına ve iktidarın çalışanlar arasındaki iş barışını bozmaya yönelik girişimlerine karşı bugün tüm yurtta Türk Tabipleri Birliği (TTB) öncülüğünde grev yapıyor.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası (Dev Sağlık-İş), Genel Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Genel Sağlık-İş) ile Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası’nın örgütlü olduğu tüm sağlık kuruluşlarında acil hizmetler dışında işler durduruluyor.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.