Hoşgeldiniz  

Sağlıkta Şiddet engellenemiyor… Hamile hemşireyi dövenler serbest bırakıldılar

İkrar-HA1 | 18 Ocak 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Sağlıkta Şiddet engellenemiyor… Hamile hemşireyi dövenler serbest bırakıldılar

İKRAR – İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde kan alma merkezinde görevli hemşirenin kendileri ile ilgilenmediğini iddia eden 4 hasta yakını 2 aylık hamile hemşireyi dövdüler. “Hamileyim” demesine rağmen hemşire yere yatırılarak karnı tekmelendi. Olaya müdahale eden diğer sağlık çalışanları tarafından kurtarılan hemşire şikayetçi oldu ancak saldırganlar gözaltından serbest bırakıldılar.

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’nde hamile bir sağlık çalışanı, başka bir hastasına tedavi uyguladığı sırada, serviste yatan başka bir hastanın yakınları tarafından saldırıya uğradı. Saldırganlar, hemşireyi saçından tutup yere yatırdı ve karnını tekmeledi. Hamile hemşire “Yapmayın gebeyim” diyerek saldırganları durdurmaya çalıştı.

4 hasta yakını tarafından darp edilen 2 aylık hamile hemşire, görev yaptığı hastanede tedavi altına alındı. Saldırganlar ise ifadeleri alınıp serbest bırakıldı.

HEP-SEN BAŞKANI ŞİMŞEK: HASTANENİN BAŞHEKİMİ ORTADA YOKTU

Vahim olay sonrası Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası ( HEP-SEN ) hastanede bir basın açıklaması yaptı ve sonrasında kişiler ve kurum hakkında suç duyurusunda bulundu.

HEP-SEN Genel Başkanı Yunus Şimşek TELE1’e konuştu. Durumun takipçisi olacağını söyleyen Şimşek “Olaydan gece yarısı haberimiz oldu ve derhal hastaneye gittik. Dikkatimizi çeken şey kurumdan hiç kimsenin orada olmamasıydı. Biz bir sivil toplum kuruluşu olarak oradaydık ama hastanenin başhekimi ortada yoktu. Güvenlik zafiyeti vardı ve hemşirenin yanında yalnızca 3 kişi çalışıyordu. Öğrendiğimiz bilgiye göre hemşireyi kurtarmak isteyen diğer sağlık çalışanlarını da darp etmişler. İçler acısı ve üzücü bir durum, bizler tüm sağlık çalışanlarımızın yanındayız. Bu konunun da davacısı olacağız” dedi.

HEMŞİRENİN EŞİ ŞEHMUS D.: SERBEST KALDILAR ŞAŞIRDIK MI?

Yaşanılan olay sonrası bebeği ve eşinin hayatı riske giren  Şehmus D.,  Tele1’den Rabia Azra Sözcü’ye konuşarak eşi ve bebeğinin durumunun iyi olduğunu ve saldırganların rahat şekilde gezmemelerini istediğini söyledi. Şiddete maruz kalan hemşire, bugün taburcu edilecek. Şehmus D. “Eşim hamileyim dedikten sonra karnına defalarca vurmuşlar, ayran ve su gibi şeyler fırlatmışlar. Asıl darp edilen bölge karın bölgesi, bacaklarında da darp izleri var. Saldırganlar serbest kalmışlar, şaşırdık mı?” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.