Hoşgeldiniz  

Samsun’da sokak ortasında Kadına şiddet uygulayan İbrahim Zarap tutuklandı.

İkrar-HA1 | 07 Mart 2021 | Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Son Dakika A- A+

Samsun’da sokak ortasında Kadına şiddet uygulayan İbrahim Zarap tutuklandı.

İKRAR – Samsun’da sokak ortasında eski eşine çocuğunun yanında uyguladığı şiddetin kameralara yansıması sonucu yakalananİbrahim Zarap tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Samsun’da 5 yaşındaki kızının yanında annesini ölesiye döven İbrahim Zarap çevredekilerin çağrısı sonucu olay yerine gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Twitter’da gündeme oturan görüntüler ile ilgili Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı Saldırgan İbrahim Zarap’ın önce gözaltına alınmasına daha sonra da tutuklanmasına hükmetti. 

ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL’DEN AÇIKLAMA

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Twitter’da gündeme oturan şiddet görüntüleri ile ilgili “Samsun’da kadın karşı şiddetin en aşağılık örneklerinden birinin sergilendiği olay hakkında soruşturma başlatıldı. Başsavcılık talimatıyla fail yakalanarak gözaltına alındı. Hukuk gereğini yapacak, failin yaptığı yanına kar kalmayacak” dedi.

AİLE BAKANI SELÇUK: “MÜDAHİL OLACAĞIZ”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise görüntüler ile ilgili “Failin en ağız cezayı alması için davaya müdahil olacağız. Anneye ve çocuğumuza gereken tüm sosyal hizmet medelleri ve psikososyal destek sağlanacaktır” ifadesini kullandı.

BU SALDIRGAN DA OCAKTAN…

Sokak ortasında kızının yanında, çocuğunun annesini öldüresiye döven, yerde tekmeleyen ve yumruklayan İbrahim Zarap’ın da Ülkü Ocakları mensubu olduğu öğrenildi. Son zamanlarda kadınlara yönelik şiddet saldırılarının neredeyse tamamı Ülkü Ocakları üyesi ve yada bağlantılı olduğu ortaya çıkıyordu. İbrahim Zarap’ın da Ülkü Ocakları’na kaydolurken ki bir fotoğrafı sosyal medyada paylaşılıyor.

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.