Hoşgeldiniz  

Sanatçı Sezen Aksu’dan eleştirilere yanıt: “Beni Öldüremezsiniz, ben herkesim”

İkrar-HA1 | 23 Ocak 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Sanatçı Sezen Aksu’dan eleştirilere yanıt: “Beni Öldüremezsiniz, ben herkesim”

İKRAR – AKP’liler tarafından hedef alınan ve hakkında suç duyurusunda bulunan Sanatçı Sezen Aksu hakkında ki eleştirilere dün yazdığını belirttiği Avcı isimli şarkısının sözlerini paylaştı. Aksu “Beni öldüremezsin, Sesim sazım sözüm var benim. Ben derken ben herkesim” dedi.

Sezen Aksu, 2017’de yaptığı bir şarkıda geçen “Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı ve yandaşlar tarafından hedef gösterilmişti.

Dün, Büyük Çamlıca Camisi’nde Erdoğan, namazın ardından, “Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri nedeniyle Aksu’yu hedef almış ve “Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir” demişti.

Sezen Aksu, yaptığı açıklamada, “Malumunuz olduğu üzere konu ben değilim, konu memleket. Kendimi bildim bileli çeşitli insanlık hallerini gözlemliyor ve söze döküyorum biliyorsunuz” dedi.

Aksu açıklamasında yazdığı ‘Avcı’ isimli şarkısının sözlerini de paylaştı ve “Sonuç olarak 47 yıldır yazıyorum…. Yazmaya da devam edeceğim” ifadelerini kullandı

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.