Hoşgeldiniz  

Şanlıurfa’da Abisi ve Dayısı tarafından cinsel saldırıya uğrayan 14 yaşındaki çocuk doğum yaptı.

Muhabir 24 | 12 Ağustos 2020 | Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet A- A+

Şanlıurfa’da Abisi ve Dayısı tarafından cinsel saldırıya uğrayan 14 yaşındaki çocuk doğum yaptı.

Urfa’da 14 yaşındaki A.B. karın ağrısı şikayetiyle annesi ve ablası ile gittiği Siverek Devlet Hastanesi’nde doğum yaptı. A.B. ifadesinde dayısı M.İ. ve abisi M.B.’nin birçok kez cinsel tacizine uğradığını söyledi. DNA testinde doğan çocuğun babası çıkmayan sanıklar emniyet ve savcılık ifadelerinde tecavüz iddiasını kabul etti.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre, emniyetteki ifadesinde sanık dayı M.İ. mağdur A.B’nin kendisini birlikteliğe zorladığını belirterek kendisinin kör olduğunu söyledi. Suçlamaları emniyet ve savcılık ifadesinde kabul eden M.B. kardeşinin kendisi ile birlikte olmak istediğini, kendisinin de kabul ettiğini söyledi. Mahkeme aşamasında ise M.B. savcılık ve emniyet ifadelerini değiştirerek suçlamaları kabul etmedi.

Anne S.B. ise kızının kilo aldığını fakat hamile olduğunu bilmediğini söyleyerek, “Kızım böyle konulara meyilli birisi değil. Hamile olduğunu ilk defa hastenede öğrendim. Kızıma kesinlikle zorla bir şeyler yapıldı” dedi.

ANNE, OĞLUNDAN ŞİKÂYETÇİ OLMADI, ERKEK KARDEŞİNDEN ŞİKÂYETÇİ OLDU

Anne S.B. oğlundan şikâyetçi olmadığını ancak kendi erkek kardeşinden şikâyetçi olduğunu söyledi.

“HAPİSHANEDEN ÇIKTIKLARINDA BENİ DÖVERLER”

A.B. duruşmalarda dayısı ve abisinden şikâyetçi olmadığını belirterek, “Çünkü abim ve dayım ceza alırlarsa hapishaneden çıktıklarında beni döverler. Aileme teslim edilmek istiyorum” dedi.

MAHKEME 24 YIL HAPİS CEZASI VERDİ

Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi ise kararı bozararak mağdur A.B’nin doğum yaptığı sırada biyolojik yaşının öğrenilmesi ve bebeğin babasının kim olduğunun sorulmasını isteyerek kararı bozdu. Dosyaya bakan Siverek 1. Ağır Ceza Mahkemesi ise sanıklara ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan beraat, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan ise 24 yıl hapis cezasına çarptırdı. Hüküm ile birlikte tutukluluklarına devam kararı verildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.