Hoşgeldiniz  

Sapık Şeyh taciz ettiği çocukların rızası olduğunu belirtilerek tahliye edildi

İkrar-HA1 | 05 Ekim 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Sapık Şeyh taciz ettiği çocukların rızası olduğunu belirtilerek tahliye edildi

İKRAR – Çocukları istismar etme suçundan yargılanan Faruki tarikatının şeyhi Süleyman Işık’ın istismar ettiği çocukların rızası olduğu belirtilerek tahliye edildiği ortaya çıktı.

Konya’da Faruki Tarikatı şeyhi Süleyman Işık’ın çocuk istismarı, cinsel saldırı suçlarından ceza almasına rağmen Yargıtay tarafından tahliye edildiği iddia edildi.

Konya’nın Çumra ilçesinde 1954’te doğan Süleyman Işık, Konya çarşısında züccaciye dükkanı sahibi. Evli ve dört çocuk babası olan Işık, ilkokul mezunu, dini eğitim almadığı halde Faruki Tarikatı’nın Konya halifesi. Bodrumunu tekkeye çeviren Işık’a, cinsel saldırı, çocuğun cinsel istismarı, basit cinsel saldırı ve müstehcenlik suçlarından yargılanarak 62 yıl 3 ay hapis cezası verilmiş ancak Yargıtay 14. Ceza Dairesi’nce “eylemlerin mağdurların rızası ile gerçekleştiği” gerekçesiyle beraat ettirildiği ortaya çıktı.

Aralarında R.T., A.K. ve Y.A.’nın olduğu beş mürit, istismara uğradıkları için Kasım 2017’de dergahtan ayrıldı ve Başbakanlık İletişim Merkezi’ne “Allah için gidilen tarikatta erkeklere cinsel istismar” başlıklı ihbar bulundu.

Işık, müritlere define aramasına izin vermediği için kendisine iftira atıldığını söyledi. Işık’ın evinde cinsel içerikli görüntüler bulundu. 2018’de tutuklanan Işık’a cinsel saldırı, çocuğun cinsel istismarı, basit cinsel saldırı ve müstehcenlik suçlarından dava açıldı.

Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Işık’ın yargılandığını öğrenen liseli T.M. altıncı mağdur olarak şikayette bulundu. 1999’da Konya’da doğan T.M., babasını kaybedince bunalıma sürüklenip tarikata girmişti. Züccaciye dükkanında Işık T.M.’yi zorla öptü. Bu da ana davayla birleştirildi.

Işık’a beş gence cinsel saldırıdan ötürü 62 yıl 3 ay ceza verildi.

Bu karar 11 Şubat 2021’de Yargıtay 14. Ceza Dairesi’nce bozuldu. Daire, mahkumiyet kararlarını kaldırarak, Işık’a beraat verilmesi gerektiğini savundu.

 

(HABER MERKEZİ)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.