Hoşgeldiniz  

Sedat Peker: “Devlet, benim üzerimden cihatçı örgütlere silah taşıdı”

İkrar-HA1 | 30 Mayıs 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika A- A+

Sedat Peker: “Devlet, benim üzerimden cihatçı örgütlere silah taşıdı”

İKRAR – Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, youtube üzerinden yayınladığı haftalık videolarının 8. Bölümünde Erdoğan’a meydan okuyup, 2015’de Gazeteci Can Dündar sayesinde gündeme gelen “Suriye’ye giden silahlar” skandalı hakkında ayrıntılar verdi. 

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in kirli oyunları ifşaladığı videoların 8’incisi yayınlandı. Peker bu videosunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tehdit ederek “gelecek videomda seninle nasıl tanıştığımızı, neler yaptığımızı açıklayacağım Tayyip Abi” dedi. Peker, Süleyman Soylu’ya yönelik iddialarını sürdürürken iktidar çevresinden isimlerin Suriye’de ellerinde tuttukları kirli ticaretten de kesitler aktardı. Peker’in bu videosunda ki en önemli ayrıntılardan birisi de dönemin hükümetinin “Türkmenlere gönderiyoruz” dediği silahların aslında cihatçı terör örgütü El Nusra’ya gönderildiğini iddia etti. Peker “SADAT, benim yardım konvoyuma yerleştirdiği tırlarda El Nusra’ya silah taşıdı karşılığında ham petrol aldı” dedi.

 

“SADAT, EL NUSRA’YA SİLAH TAŞIDI”

MİT tarafından Suriye Rejim Kuvvetleri ile savaşan, bölge halkına şeriat getirerek zulmeden cihatçı terör örgütü El Nusra’ya silah gönderildiğini iddia eden Sedat Peker süreci böyle anlatıyor;

“MİT tırları yakalandıktan sonra kafamda şöyle bir şey oluşmuştu: Biz oraya hem toplumun duygularını yükseltmek hem de oradaki kardeşlerimize, Bayır bucak Türkmenlerine ve diğerlerine yardımcı olmak için İHA, kıyafetler, -ama sayıca çok fazla, oradaki tüm savaşçılara yetecek kadar- telsizler, çelik yelekler, onlar bunlar, tırlarca… Bu projeyi düşündük. O milletvekili arkadaşımızla da konuştuk. O da düşünceyi aldı, iletmesi gereken yerlere iletti. Sonra dediler ‘Biz ek tırlar verelim, sizin tırlarla beraber (gitsinler)’. Bizin tırlar ‘Sedat Peker yardım konvoyu’ diye gidiyor. Basına da resimler veriyoruz. Tüm ekipmanları yolluyoruz. Ama benim adıma giden diğer araçlar var. Onlar da başka yerdeki Türkmenlere gidiyor diye biliyoruz. Araçların içinde ne olduğunu bilmiyoruz, bilmiyoruz dediysem silah var, saf çocuk değiliz. Bu da normal, olması gereken şey. Ama bu MİT tarafından, askeriye tarafından organize edilmiyor. SADAT tarafından organize ediliyor, SADAT’ın içindeki bir ekip tarafından. Bunların hepsini ben kendi paramla alıyorum ama onlar hariç, onların benimle hiçbir ilgisi yok ama benim adıma gidiyor. İşlem yapılmıyor, kayıt yapılmıyor, direkt geçiş yapılıyor. Sonra ben yüklü miktarda Mitsubishi araçlar yollamaya başlayınca dediler ‘Bize de biraz verir misin, orada savaşçılar…’, dedim tamam, verelim. Türkmenler her yerden videolarla teşekkür ediyorlar aracı aldık diye, bir iki tanesi arapça konuşuyorlar. Sonra bizim Türkmen arkadaşlar ‘Bunlar el Nusracı’ dedi. Bizim diğer arkadaşlar da ‘Bu gidenler el Nusra’ya gidiyor’ diyor. Evet, benim üzerimden gidiyor. Samimi yapıyorum. Ama ben yollamadım, SADAT’çılar yolladı” dedi.

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.