Hoşgeldiniz  

Şenyaşar Ailesi’nin Adalet Nöbeti büyüyor; 200 Avukat Adalet Nöbeti’nde

İkrar-HA1 | 25 Eylül 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Şenyaşar Ailesi’nin Adalet Nöbeti büyüyor; 200 Avukat Adalet Nöbeti’nde

İKRAR – AKP’li Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve akrabaları tarafından katledilen eşi ve 2 çocuğu için Urfa Adliyesi önünde adalet nöbeti başlatan Emine Şenyaşar’a Urfa Barosu’ndan destek geldi. Baro Başkanı  Mehmet Velat İzlol’un daveti ile Diyarbakır Barosu yönetimi ile 200’ü aşkın avukat adalet nöbetine katıldılar.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti, 200. gününe girdi. “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, “Herkes için adalet” yazılı dövizle nöbeti başlatmıştı.

Aile sosyal medya hesabından eylemlerinin 200. gününe ulaştığını belirterek, “Şanlıurfa Adalet Sarayında #Adaletİçin200Gün’dür bekliyoruz. Hukuki sürecin işlemesi için 200 avukat ile birlikte başsavcı ile görüşeceğiz” mesajı paylaştı.

Özgürlük için Hukukçular Derneği (ÖHD) Urfa Şubesi’nin çağrısıyla bugün yüzlerce avukatın Urfa Adliye önünde Şenyaşar ailesi Adalet Nöbeti’ne katılarak basın açıklaması yapıldı. 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.