Hoşgeldiniz  

Siirt Belediyesi iflas ediyor… Belediye’nin taşınmazları satışa çıkarıldı

İkrar-HA1 | 13 Aralık 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Siirt Belediyesi iflas ediyor… Belediye’nin taşınmazları satışa çıkarıldı

İKRAR – Halkların Demokratik Partisi’nin adayının 30 Mart 2019 yerel seçimlerinde kazandığı ancak daha sonra İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atanarak yönetilen Siirt Belediyesi’nde işler çıkmaza doğru gidiyor. Kayyum yönetimi tarafından hiç borcu olmayan bir belediye önce 115 Milyon TL’yi aşan ciddi bir oranda borçlandırıldı ardından da bu borç ödenemez hale geldi. Borçların ödenemediği görülünce de Kayyum yönetimi belediyeye ait taşınmazları satışa çıkardı.

Siirt Belediyesi kayyumu Osman Hacıbektaşoğlu, HDP döneminde hiç borcu olmayan belediyenin borç yükü günden güne artınca, çareyi 19 taşınmazı ihale usulü ile satışa çıkarmakta buldu. Belediyeye ait satışa çıkarılan taşınmazlar ise binlerce metrekarelik tarla ve arsalardan oluşuyor. 20 milyon 862 bin TL muhammen (en düşük) bedel ile satışa çıkarılan bu taşınmazlardan 13’ü Evren, dördü Çal, diğer ikisi de Yağmurtepe ve Kooperatif mahallerinde bulunuyor.

Söz konusu taşınmazlar, 14 Aralık’ta (yarın) Belediye Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek ihaleyle satılacak. Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Görevden uzaklaştırılarak yerine kayyum atanan Siirt Belediyesi Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, belediyeye ait taşınmazların kayyum yönetimi tarafından değerlerinin altında satılığa çıkarıldığını söyledi. Hiç borcu olmayan Siirt Belediyesi’nin 6 Şubat 2017 tarihinde kayyum atandıktan sonra 115 milyon TL’yi aşan borç yükü altına sokulduğunu ifade eden Işık, “talancı zihniyet” olarak tanımladığı kayyumların amaçlarının Kürt halkının kazanımlarını yok etmek olduğunu söyledi.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.