Hoşgeldiniz  

Sivas Katliamı sanığı İhsan Çakmak’ın İBB’deki işine son verildi

Haberci34 | 11 Haziran 2021 | Alevilik, Genel, Güncel Haberler, Manşet A- A+

Sivas Katliamı sanığı İhsan Çakmak’ın İBB’deki işine son verildi

İKRAR – Sivas Katliamı sanıklarından İhsan Çakmak’ın 2008 yılından beri İBB’nin birimi olan İSPARK’ta çalıştığı öğrenildi ve işine son verildi.

2 Temmuz 1993 yılında Sivas Madımak Otelinde yaşanan ve benzeri olmayan katliamda yaşamını yitiren 33 canın davası 28 yıldır sürüyor. Geçen 28 yıl içinde dava bir kez zaman aşımına uğratılmış, sanıkların bir çoğu yurt dışına kaçmış, bir kısmı AKP millet vekili olmuştu. 

1996 yılında tutuklanan, daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan sanığın; firari olduğu dönemde evlendiği, ehliyet aldığı ve çocuğu olduğu tespit edildi. Yine aranmasının olduğu dönemde İBB Metro AŞ’de gişe memuru olarak çalıştırılan sanık, tepkiler üzerine işten çıkarılmıştı. Daha sonra 2008 yılında tekrar İBB bünyesindeki İSPARK’ta işe alındığı fark edilen sanık İhsan Çakmak’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işine son verildi. 

Daha önce de Sivas Katliamı sanıklarının bazıları AKP milletvekili olmuş, bulunamadığı söylenen, bir numaralı sanık olarak bilinen Cafer Erçakmak ise 2011 yılında Sivas’ta, resmi ikamet adresinde kalp krizi geçirerek öldüğü tespit edilmişti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.