Hoşgeldiniz  

Son 24 Saatte 62 kişi daha hayatını kaybetti…

İkrar-HA1 | 06 Mart 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Son Dakika A- A+

Son 24 Saatte 62 kişi daha hayatını kaybetti…

İKRAR – Sağlık Bakanlığı tarafından günlük açıklanan Covid-19 Bilgilendirme Tablosuna göre son 24 saat içerisinde Covid-19 dolayısıyla hayatını kaybedenlerin sayısı 62 kişi olarak açıklandı. Tespit edilen vaka sayısı da 11.302 kişi olarak duyuruldu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen normalleşme açıklamaları sonrasında vaka sayılarında artış görüldü. AKP kongrelerinin hız kesmeden devam ediyor olması da bilim insanları tarafından eleştirilmeye devam edilirken Sağlık Bakanlığı sessiz kalmaya devam ediyor.

YOĞUN BAKIM DOLULUK ORANI ARTIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gerçekleştirdiği açıklamada “Turuncu renk olarak belirlenen İstanbul’da hastanelere normalleşme ile yoğunluk yaşanıyor. Polikliniklerimiz şuan uyarı veriyor. Yoğunluk çok fazla” dedi. Ancak Sağlık Bakanlığı hala lebalep gerçekleştirilen AKP kongrelerine karşı bir açıklama yapamıyor. Yoğun Bakım doluluk oranı %63,2 olarak açıklanırken TTB’nin açıklamalarına göre bu oran %80’nin üzerinde seyrediyor. 

VEFAT SAYISI 28.901 OLDU

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen son veri paylaşımında son vefat sayıları ile birlikte Türkiye’de Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 28.901 olarak açıklandı. Trabzon, Rize ve Ordu vefatların yoğun olduğu iller arasında yer alıyor. 

 

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.