Hoşgeldiniz  

Sporcu Merve Akpınar okuluna alınmadı… MEB sessiz

İkrar-HA1 | 08 Temmuz 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Sporcu Merve Akpınar okuluna alınmadı… MEB sessiz

İKRAR – Geçtiğimiz günlerde Urfa’dan Ankara’ya gelen Merve Akpınar’ın bir haber ajansına yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düşmüş ve sosyal medyada çok büyük etki yaratmıştı. Sporcu Merve Akpınar Ankara’dan sonra bugün memleketi Urfa’ya gitti. Ancak çok büyük şok yaşadı. Akpınar’ın açıklamalarından dolayı okulu sporcuyu okula almadı.

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde beden eğitimi öğretmenleri öncülüğünde hentbola başlayan ve geçtiğimiz günlerde verdiği söyleşiyle Türkiye’nin gündemine oturan 13 yaşındaki Merve Akpınar ve beraberindeki gazeteciler öğrencisi olduğu Konuklu İmam Hatip Ortaokulu’na alınmadı. Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili henüz açıklama yapmadı.

Gazeteci Mehmet Yetim, gerekçenin Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve İmam Hatipliler “rahatsız olmasından” dolayı Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul yönetimine verilen talimat olduğunu söyledi.

Okul idarecileri, Haliliye Milli Eğitim Müdürlüğünün talimatı gereğince okul içinde ve bahçesinde çekim yapılmayacağını belirtti. Okul yöneticileri, Merve ile beraberinde bulunan gazetecileri de okula almadı.

NE OLMUŞTU? 

Şanlıurfa’ya bağlı kırsal Güncü Kepesi Mahallesi’nde yaşayan Ali ve Emine Akpınar çiftinin Konuklu İmam Hatip Ortaokulu 9’uncu sınıf öğrencisi olan kızları Merve Akpınar, geçtiğimiz günlerde Hentbol Federasyonu’nun davetlisi olarak Ankara’ya gitmişti.

Akpınar, “Sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın, oran buran görünür diyerek çevre beni dışladı. Sonra ben de ’Hayır, ben neden oynamayayım?’ dedim. O zaman kendime bir söz verdim. Başta Türkiye ve ’köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim ve sesi olacağım’ diye. Hem kendi meslek sahibi olup onu yapacağım, hem de spora devam edeceğim ki onların o ön yargılarını yıkayım. Ondan hep spora devam ettim, bırakmayı da hiç düşünmüyorum” demişti.

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.