Hoşgeldiniz  

Süleyman Soylu, Sedat Peker ile ilgili iddialara cevap verdi

İkrar-HA1 | 20 Mayıs 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Süleyman Soylu, Sedat Peker ile ilgili iddialara cevap verdi

İKRAR – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam devlet kanalı TRT’de düzenlenen bir programa konuk oldu ve son gelişmeler, kendisi ile ilgili iddialara ve Sedat Peker ilişkileri üzerine bir takım açıklamalar yaptı. Soylu TRT’de konuşurken sosyal medyada Soylu’nun kullandığı dil çok sert eleştiriler aldı. 

Türkiye’nin suç örgütleri ve mafyalarla mücadelesine ilişkin bilgi veren Soylu, “15 Temmuz 2016’dan bugüne kadar toplam 41 operasyonda 30 ulusal çete çökertildi. Yani Türkiye’nin her tarafına yayılmış 30 ulusal çete çökertildi” diye konuştu. Sadece geçen yıl 2 bin kişinin tutuklandığını aktaran Soylu, “Nefes aldırmıyoruz organize suç örgütlerine ve nefes aldırmayız” ifadesini kullandı.

 

“SEDAT PEKER’E OPERASYON YAPAN BENİM”

İktidarın maşası olarak muhaliflere tehditler yağdıran organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Barış akademisyenleri için “Kanlarında duş alacağım” ifadeleri hala hafızalardan silinmemişken, devletin de ifade özgürlüğü olarak değerlendirdiği süreçte İçişleri Bakanı olduğunu unutan Süleyman Soylu, şimdi ters düştüğü için Peker’e yapılan operasyon ile ilgili “Bu operasyonu yapan benim. Bir buçuk yıl duran bir operasyonu harekete geçiren benim. Bursa’daki operasyonun bizatihi yöneticisi benim. Orada köfteci Yusuf’a çökmeye çalışıyorlar, video kayıtları var. Bana, milletvekillerimize geliyorlar, ben de operasyonu başlatıyorum. 2-3 ay teknik dinlemeye alınıyor, sonra savcılık operasyonuna dönüyor, sonra operasyona dönüyor. Her şey var, videolar ve tehditler hepsi var. Şimdi bütün bunların içerisinde İzmir’de de var, İstanbul’da da var. İstanbul’un başlangıcını bilmiyorum ama bir şey söyleyeyim, İstanbul’u da aylar sonra operasyona döndüren benim” şeklinde konuştu.

“KARISININ İÇ ÇAMAŞIRINA SIĞINAN ACİZLER, EDEPSİZ”

Programda Peker’in evine yönelik gerçekleştirilen arama görüntülerini paylaşan Soylu, “Yok kızıma şöyle yaptılar, kızıma böyle yaptılar. Gösterin bakalım videoyu kızına ne yapılmış. Türk polisi ne yapacağını falan iyi bilir. Karısının iç çamaşırına sığınan acizler, edepsiz” diye konuştu.

 

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.