Hoşgeldiniz  

Suruç Katliamı Davası’nda devlet kararını verdi; Karara itirazlar olacak

İkrar-HA1 | 22 Ekim 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Suruç Katliamı Davası’nda devlet kararını verdi; Karara itirazlar olacak

İKRAR – 6 yıl önce Kobane Direnişi esnasında savaşın ortasında mahkûm kalan çocuklara bir nebze o atmosferden uzaklaşmaları için umut olur diye yurdun dört bir yanından toplanan oyuncakları ulaştırmak isterken IŞİD terör örgütü ile devlet içerisinde ki işbirlikçileri tarafından canlı bomba saldırısı esnasında hayatını kaybeden 36 kişi için verilen hukuk mücadelesinde bugün devlet kararını verdi. Mahkeme tek sanığa 34 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Avukatlar ise yargılamanın adil yapılamadığını savunarak mütalaanın yenilenmesini talep etti.

Zaman zaman gerginliklerin yaşandığı duruşma salonuna, yaklaşık yarım saat jandarma ekipleri de güvenliğin sağlanması amacıyla salona alındı.

Yaklaşık 10 saat süren duruşmada, mağdur ve avukatlarını tek tek dinleyen mahkeme heyeti, kararını açıkladı.

Sanığına, maktul ve yaralıların sayısı dolayısıyla “Tasarlayarak kasten adam öldürme ve öldürmeye teşebbüs” suçlarından 34 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile 70 kez de 27 yıl hapis cezası ile 40 bin lira para cezası verdi.

Heyet, ayrıca duruşmaya katılan Koray Türkay, Şahin Tümüklü, Çağla Seven, Fethi Aydın ve avukat Sezin Uçar hakkında da duruşmada “hakaret ve heyeti tehdit” ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı.

 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.