Hoşgeldiniz  

Taliban’dan Afganistan’ın yönetimi ile ilgili açıklama: “Demokrasi çok tehlikeli, Allah’ın şeriatını hakim kılacağız”

İkrar-HA1 | 19 Ağustos 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Taliban’dan Afganistan’ın yönetimi ile ilgili açıklama: “Demokrasi çok tehlikeli, Allah’ın şeriatını hakim kılacağız”

İKRAR – Terör örgütü Taliban’ın liderlerinden Waheedullah Haşimi, Afganistan’da demokrasi olmayacağını ve sadece şeriat kanunlarının uygulanacağını açıkladı.

Afganistan’da Taliban kontrolü ele geçirdi. Taliban’ın üst düzey liderlerinden Waheedullah Haşimi basına verdiği demeçte,’Afganistan’da demokrasi olmayacağını ve sadece şeriat kanunlarının’ uygulanacağını açıkladı.

“Ülkemizde demokratik sistem olmayacak” ifadelerini kullanan Haşimi, “Afganistan’da nasıl bir siyasi sistem uygulamamız gerektiğini tartışmayacağız çünkü bu açık. Bu şeriat kanunu ve o kadar” dedi. Afganistan’ın bir iktidar konseyi tarafından yönetilebileceğini ifade eden Haşimi, Hibetullah Ahundzade’nin genel sorumlu olmaya devam edeceğini belirtti.

Haşimi, ‘Taliban’ın saflarına katmak için Afganistan Silahlı Kuvvetleri’nden eski pilotlara ve askerlere ulaşacağını açıkladı. Taliban’ın kendi üyelerinin yanı sıra kendilerine katılmaya istekli hükümet askerlerini de içerecek yeni bir ulusal güç kurmayı planladığını’ belirtti.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.