Hoşgeldiniz  

TCDD’de usulsüzlük bitmiyor… Personel motive olsun diye güvenlik görevlisini Müdür olarak atadılar…

İkrar-HA1 | 22 Aralık 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

TCDD’de usulsüzlük bitmiyor… Personel motive olsun diye güvenlik görevlisini Müdür olarak atadılar…

İKRAR – Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’nde skandallar bitmek bilmiyor. Genel Müdürlüğün talimatı ile personelden verim almak adına genel müdürlük tarafından belirlenen bir güvenlik görevlisine idarecilerin sahip olduğu A düzeyinde sicil verildi. Daha sonra da bu güvenlik görevlisi sessiz sedasız 2. Bölge Destek Hizmetleri Müdürü olarak atandı.

Sayıştay Denetim Raporu, TCDD’deki skandal atamaları ortaya çıkardı. Rapora göre, TCDD’de 2015 yılında bir sicil amiri, güvenlik görevlisi olarak çalışan bir personelin sicil ve başarı puanını, çalışmalarından memnun olmamasına rağmen ‘bir seferlik motivasyonun artırılması adına’ A düzeyinde verdi. Yedi sene boyunca güvenlik görevlisi olan personel daha sonra TCDD hukuk müşavirliğine sözleşmeli memur olarak açıktan atandı. 2018’de de TCDD misafirhane müdür yardımcısı oldu. Aynı personel son olarak TCDD 2. Bölge destek hizmetleri müdür kadrosuna atandı.

Kurum içi görevde yükselme sınavına tabi olan kadrolara sınavsız olarak atama yapıldı. Mühendis, şef, memur, tekniker, teknisyen gibi kadrolarda yer alan kişiler, görevde yükselme sınavı ile atama yapılacak kadrolar arasında yer almayan yöneticilik kadrolarına atandı. Daha sonra aynı kişiler bu kez sınav ile atanabilecek müdürlüklere sınavsız olarak atandı. Misafirhane müdürleri sınavsız bir şekilde demiryolları bakım müdürlüğü, koruma ve güvenlik müdürlüğü, şube müdürlüğü, daire başkan yardımcılığı gibi görevlere getirildi.

 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.