Hoşgeldiniz  

Tecavüzcü Musa Orhan’ın avukatları hakkında suç duyurusu

İkrar-HA1 | 06 Temmuz 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Tecavüzcü Musa Orhan’ın avukatları hakkında suç duyurusu

İKRAR -İpek Er’e tecavüz ederek intihara sürükleyen uzman çavuş Musa Orhan’ın avukatları Mehmet Erkan Akkuş ve Aliye Doğan hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Batman’ın Beşiri ilçesinde uzman çavuş Musa Orhan’ın tecavüzüne uğradıktan sonra 16 Temmuz’da intihara sürüklenen18 yaşındaki İpek Er, 18 Ağustos 2020’de yaşamını yitirdi. Kamuoyundaki yoğun tepkiler sonucu “Nitelikli cinsel saldırı” suçundan 19 Ağustos’ta tutuklanan ancak 25 Ağustos’ta tahliye edilen Orhan’ın avukatları Mehmet Erkan Akkuş ve Aliye Doğan, ilk günden tecavüzü aklama çabalarıyla en çok tartışılan isimler oldu.   
En son Siirt 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 1 Haziran’da görülen 3’üncü duruşmada Akkuş, baba Fuat Er’i kızını korumamakla suçlayarak, aileye ağır ithamlarda bulundu. Bunun üzerine Er’in ailesinin avukatları, Orhan’ın avukatları hakkında, “Meslek kurallarına aykırı hareket etme”, “Alenen hakaret” ve “Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı alenen zincirleme hakaret” suçlamalarıyla Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve Ankara Barosu’na suç duyurusunda bulundu.

İKRAR HABER AJANSI
HABER MERKEZİ
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.