Hoşgeldiniz  

Terör Örgütü IŞİD’in Türkiye Sorumlusu Kasım Güler’in ifadeleri ortaya çıktı… “IŞİD Cemevi’ne saldıracak”

İkrar-HA1 | 01 Şubat 2022 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Terör Örgütü IŞİD’in Türkiye Sorumlusu Kasım Güler’in ifadeleri ortaya çıktı… “IŞİD Cemevi’ne saldıracak”

İKRAR – Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ile MİT tarafından gerçekleştirilen operasyon ile tutuklanan terör örgütü IŞİD’in Türkiye Sorumlusu Kasım Güler’in ifadeleri ortaya çıktı. IŞİD’li terörist Kasım Güler ifadesinde “Ankara’da bulunan Zöhre Ana Cemevi’ne bir saldırı gerçekleştirilmesi planlanıyor” ifadesini kullandı. 

Ortadoğuyu kana bulayan terör örgütü IŞİD’in Türkiye sorumlusu olduğu iddia edilen terörist Kasım Güler’in ifadeleri tüyler ürpertti. Güler ifadesinde Türkiye’nin Suriye’de gerçekleştirdiği operasyonlara karşılık Türkiye’de Aleviler, LGBTİ+ ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na saldırı ve suikastler planlandığını belirtti. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, IŞİD’in “Türkiye Vilayeti” sorumlusu olmak iddiasıyla tutuklanan “Ebu Usame el Türki” kod adlı Kasım Güler hakkında dava açtı. Davanın eklerinde Güler’in 74 sayfalık itirafları yer aldı. DW Türkçe’nin ulaştığı itiraflarda, Terör örgütü IŞİD’in Türkiye’de gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi planladığı saldırıların ayrıntıları yer aldı. Güler, IŞİD’in “Türkiye’de CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, LGBTİ+ bireyler, Kapadokya’da turistleri taşıyan hava balonları, Zöhre Ana Cemevi, Adana’da İncirlik Üssüne saldırı planladığını” söyledi. 

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), 15 Haziran 2021’de terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride yer alan Kasım Güler’i Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışırken yakalamıştı. Eylem yapmak amacıyla yanında getirdiği silah ve patlayıcılara el konulan Güler, Ankara Adliyesi’ne çıkarılarak 21 Haziran 2021’de tutuklanmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Güler hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. Savcılık, Güler hakkında “Anayasayı İhlal” ve “Tehlikeli Maddeleri İzinsiz Olarak Bulundurma veya El Değiştirme, Sayı ve Nitelik Bakımından Vahim Olan Silah veya Mermileri Satın Alınması Taşınması, Bulundurulması ve 6136 sayılı yasaya muhalefet” suçlarından dava açtı.

Terörist Kasım Güler’in itirafçı olarak saldırı planları ile ilgili bilgi verdiği belirtilirken IŞİD yaptığı bir açıklama ile Kasım Güler’i “Düşmanla işbirliği yapmış hain” olarak tanımlayarak öldürülmesinin Allah’ın Emri olduğunu duyurdu.

ADANA’DA ALEVİLERİN ARAÇLARINI KUNDAKLADILAR

Güler, 2020’de Adana’da Alevi yurttaşlara ait araçlarının kundaklanmasını ise “2020 yılında Adana’da Mahmut Özden’in gönderdiği bir risalede kanı kaynayan gençlerin olduğunu ve görev verilirse bir şey yapmak istediklerini bize bildirmişti. İlk etapta Şahap Variş, olumlu bir cevap vermedi. Bunun üzerine talep tekrarlanınca Alevilerin araçlarının veya ormanlık alanlann yakılmasına izin verildi. Daha sonra bize Mahmut Özden’in küçük oğlunun da aralannda bulunduğu kişiler tarafındarı bahçelik gibi görünen bir alanın ve 1-2 aracın yakılması görüntüleri gönderildi” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NUN ÖLÜM EMRİ NUSRET YILMAZ’DAN

2017’de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü sırasında Kocaeli’nde bir IŞİD üyesi, araçla saldırı girişimi yapmak isterken yakalanmıştı. Kasım Güler’in ifadesinde bu olayın ayrıntıları da anlatıldı:

“2017 yılıında Deyrezor bölgesinde bulunan Ebu Yusuf kod Ömer Yetek isimli şahıs Kayseri’de eylem yapmak isteyen birkaç gencin olduğunu söyleyerek iletişim numaralarını kendisine verdiğini Nusret Yılmaz bana söyledi. Daha sonra Nusret Yılmaz bu şahıslarla görüştüğünde eylem yapmaya hazır olduklarını bildirdiler. Nusret Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdardoğlu’nun Adalet Yürüyüşü sırasında Kılıçdaroğlu’nun da içerisinde bulunduğu kalabalığın üzerine araç sürmek suretiyle gerçekleştirilmesini bizzat planladı ve Emni Hariç’ten (Örgütün Dışişleri Bakanlığı) bu eylem için onay aldı. Eylemi gerçekleştirecek kişiler Kayseri ilinde minibüs tipi bir araç kiraladılar, ancak eylemi gerçekleştirecekleri sırada yakalandılar.”

 

 

HABER MERKEZİ

 

 

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.