Hoşgeldiniz  

TİP Genel Başkanı Erkan Baş: “Ahmet Şık, öldüremediğiniz Metin Göktepe’dir”

İkrar-HA1 | 08 Haziran 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

TİP Genel Başkanı Erkan Baş: “Ahmet Şık, öldüremediğiniz Metin Göktepe’dir”

İKRAR – TBMM’de haftalık basın toplantısı düzenleyen Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, partisinin İstanbul Milletvekili Ahmet Şık hakkında açılan soruşturma ile ilgili konuştu.  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ahmet Şık için söylediği “Türkiye Cumhuriyeti katil bir devlet olmasaydı mezarda olurdunuz TBMM’de değil” sözlerine cevap veren Baş “Mezarlıkta olurdunuz diye tehdit edenlere sesleniyorum, Ahmet Şık öldüremediğiniz Metin Göktepe’dir, öldüremediğiniz Uğur Mumcu, öldüremediğiniz Hrant Dink’tir. Siz ezelden beri katledilen gazetecilerin, faili meçhul siyasi cinayetlerin arkasındaki ellersiniz” dedi.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş TBMM’de düzenlediği basın açıklamasında gündem ile ilgili açıklamalar yaptı. İktidar-mafya ilişkilerine değinen Baş, “Günlerdir kamuoyu görüyor, pislik üstüne pislik, rezillik üstüne rezillikler ifşa oluyor. Sonuç nedir? İktidarın kirli ilişkilerinde adı geçen gazeteciler, insan içine çıkamaz hale geliyor, görevlerini bırakmak zorunda kalıyorlar ama aynı işi yapan sözde siyasetçiler görevlerine devam ediyor. Milyonlarca liralık vurgunları yapanlar, dünyanın çeşitli ülkelerine kaçmış orada hayatlarını sürdürüyorlar siyasetçiler hala görevlerinin başında! Bazıları ise vatan-millet-din edebiyatı yaparak, küfürler hakaretler ve tehditlerle kendilerini savunmaya çalışıyor. Ortada yüzlerce suç var açılmış tek bir soruşturma yok! Ama halka, halkın temsilcilerine saldırarak üstlerindeki kirden kurtulmaya çalışıyor” dedi.

 

“HALK İDDİANEMENİZİ HAZIRLIYOR SİZ ONA HAZIRLANIN”

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, ”Yargıyı ele geçirmişsiniz, mutlusunuz. Ama korkun, sizin ve küçük ortağı olduğunuz iktidarınızın iddianamesini halk yazıyor. Özellikle Ahmet Şık üzerinden yöneltilen tehditlere ilişkin ise Hiç mi hapis görmedik? Üç beş yıl daha yatacakmışız ne çıkar. Ama katillerle el sıkışıp, halkı yoksulluğun, salgının pençesinde ölüme terk edenlerden olmayacağız” şeklinde konuştu.

“KORKUYORLAR, PANİK İÇİNDELER”

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, ”Bir avuç zengin daha zengin olurken hayatları mahvolan milyonları susturmak için baskıyı, şiddeti, devlet olanaklarını yetmediğinde karanlık güçleri devreye sokan iktidar artık bunların hiç birinin işe yaramadığını görüyor ki büyük bir panik içindeler… Günlerdir, milyonlarca insan doğrudan o sürecin bir parçası olan bir kişinin ağzından işlenen suçları dinliyor, izliyor, açıklamalar üzerine yapılan haberlerle yaşananların arkasındaki gerçekler bir kez daha ve bütün ayrıntılarıyla açığa çıkıyor. Yapılması gereken nedir? Mesela suçlananların görevlerini bırakması değil mi? İstifa etmesi veya görevden alınması beklenir. Mesela bir soruşturma başlatılması değil mi? Her normal insan bunu bekliyor ama olmuyor. Neden, çünkü çok ama çok büyük suçlar var ve bir yerden başladığında devamı gelecek! Bir tuğla çekildiğinde, duvarda bir delik açıldığında bu mafya saltanatı, bu halk düşmanı iktidar yıkılacak, o yüzden birbirlerine daha fazla sarılıyorlar” dedi.

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.