Hoşgeldiniz  

TMMOB’den Bakan Kurum’un açıklamalarına kınama

İkrar-HA1 | 05 Nisan 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

TMMOB’den Bakan Kurum’un açıklamalarına kınama

İKRAR – Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un TMMOB ile ilgili açıklamalarına TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz’dan tepki geldi.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz “Anayasa’nın 135. Maddesi’nde belirtilen kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarından biri olan Birliğimizi hedef alan bu suçlama ve kullandığı yakışıksız ifadeler nedeniyle Çevre Bakanı Murat Kurum’u kınıyoruz,” açıklamasında bulundu.

 

“TÜM PROJELERİMİZE İTİRAZ EDEN TAKOZCU ODALAR VE BİRLİKLERE”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul ile ilgili bir açıklama yaparak “Gezi sürecinde hadsizce hükümetimizden tüm dev projelerin durdurulmasını isteyenler, Türkiye’nin tüm projelerine itiraz eden takozcu odalar ve birliklerle, bu ülkedeki her hayra fren olmaya çalışan kör ve sağır muhalefet anlayışı, bundan 1 yıl önce Kanal İstanbul’a dair millet iradesini yok sayan açıklamalarıyla ortaya çıkan 126 emekli büyükelçinin sözleriyle, dün gece yarısı, Kanal İstanbul’u bahane edip, zihinlerindeki antidemokratik kalıntıları izhar eden darbeci bildiriye imza atan 103 emekli amiralin kullandığı ifadeler ne kadar da birbirlerine benzemektedir,” demişti. 

“BAKAN KURUM’U VE KULLANDIĞI DİLİ KINIYORUZ”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un sözlerine yanıt veren TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, “Başta İstanbullular olmak üzere halkın büyük çoğunluğunun karşı çıktığı, doğaya, ekolojik dengeye ve İstanbul’a geri dönüşü olmayan zararlar verecek olan Kanal İstanbul Projesinin, siyasi iktidar tarafından bir “beka” meselesine dönüştürülmek istenmesini hayret ve endişe ile izliyoruz,” dedi. Koramaz’ın basın açıklamasında “TMMOB olarak, Kanal İstanbul Projesi ilk ortaya atıldığı günden bu yana, projenin yaratacağı coğrafik, ekolojik, ekonomik, sosyolojik, kentsel ve kültürel tahribatın boyutlarını bilimsel olarak ortaya koyduk. Bu yıkım projesinin durdurulabilmesi için projenin her aşamasında kamuoyunu aydınlattık ve hukuki yollara başvurduk,” hatırlatması yapıldı.

 

İKRAR HABER AJANSI

(Haber Merkezi)

 

 

 

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.