Hoşgeldiniz  

TÜGVA’nın devlet içerisindeki işgalini deşifre eden Metin Cihan’ın 6 yıl hapsi isteniyor

İkrar-HA1 | 23 Mart 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

TÜGVA’nın devlet içerisindeki işgalini deşifre eden Metin Cihan’ın 6 yıl hapsi isteniyor

İKRAR -Devlet içindeki kadrolaşmayı gösterdiği öne sürülen TÜGVA belgelerine ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede belgelerin tahrif edildiği belirtilirken belgeleri sızdıran ve paylaşan iki isim hakkında hapis cezası talep edildi.

İktidara yakın isimlerin yönetiminde yer aldığı Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile ilgili belgeleri paylaşan gazeteci Metin Cihan’ın 6 yıla kadar hapsi istendi. 

Belgeleri TÜGVA’ya ait bilgisayarlardan edinerek Cihan’a ulaştıran eski TÜGVA yöneticisi Ramazan Aydoğdu’nun ise 10,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nca hazırlanan iddianamede söz konusu belgelerin içeriklerine müdahale edildiği savunuluyor.

Hakkında yakalama kararı bulunan Metin Cihan, ‘verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme’, tutuklu Ramazan Aydoğdu ise ‘verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme’ ve ‘sistemi engelleme, bozma verileri yok etme veya değiştirme’ ile suçlanıyor.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.