Hoşgeldiniz  

Tunus Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye’ye uyarı: “Erdoğan dikkatli konuşsun, bu açıklamalar kesinlikle kabul edilemez”

İkrar-HA1 | 06 Nisan 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Tunus Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye’ye uyarı: “Erdoğan dikkatli konuşsun, bu açıklamalar kesinlikle kabul edilemez”

İKRAR – Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said tarafından parlamentonun feshedilmesinin ardından açıklama yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar ile ilgili Tunus Dışişleri Bakanlığı açıklama yaptı. Yapılan açıklama da Türkiye’den hemen bir düzeltme beklendiği belirtilirken yapılan yorumların şaşkınla karşılandığı belirtildi. Tunus Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin Tunus’da görev yapan Büyükelçisini apar topar Dışişleri Bakanlığı’na çağırarak açıklama istediklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Said tarafından Tunus Parlamentosu’nun feshedilmesine tepki gösteren Erdoğan’a yanıt geldi.

Tunus Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Tunus, Türkiye Cumhurbaşkanı’nın açıklamasından duyduğu şaşkınlığı ifade etmektedir. Bu yorumlar kabul edilemez. Tunus dost ülkelerle yakın ilişkiler kurma gayreti içindedir ancak kararlarının bağımsızlığına da bağlıdır ve egemenliğine müdahaleyi reddeder” ifadeleri kullanıldı.

Tunus Dışişleri Bakanı Osman Cerendi de Twitter’dan yaptığı açıklamada, konuyla ilgili olarak Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu’yla bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini duyurdu.

Cerendi ayrıca Türkiye’nin Tunus Büyükelçisi Çağlar Fahri Çakıralp’ın da Erdoğan’ın yorumlarının Tunus tarafından reddedildiğinin ifade edilmesi amacıyla Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldığını bildirdi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.