Hoşgeldiniz  

Türkiye’de tam kapanma ilan edildi…

İkrar-HA1 | 26 Nisan 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Türkiye’de tam kapanma ilan edildi…

İKRAR – Artan vaka sayıları ve ölümlere karşı iktidar çok geçte olsa tam kapatmaya gitme kararı aldı. AKP’li Cumhurbaşkanı kabine toplantısı açıklamalarında 29 Nisanda başlayıp 17 Mayıs’a kadar sürecek bir sokağa çıkma yasağı ve tam kapanma talimatı verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayında gerçekleşen kabine sonrasında açıklamalar yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Nisan Perşembe günü 19.00’da başlayıp 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05:00’e kadar tam kapanmaya gideceğini açıkladı. 

 

İLAN EDİLEN TEDBİRLER

  • İçişleri Bakanlığı Genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.
  • Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecektir.
  • Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirler arası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.
  • Anaokulu, kreş, 8’inci ve 12’inci sınıflar ahi, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.
  • Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir.

 

SON 24 SAATİN BİLANÇOSU

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan Covid-19 verilerine göre son 24 saat içinde 268.893 test gerçekleştirildi. 37.312 yeni vaka tespit edilirken 353 kişi hayatını kaybetti. Genel toplamda vefat sayısı 38.711 olurken Ağır hasta sayısı 3.563 kişi oldu.

 

İKRAR HABER AJANSI

Haber Merkezi

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.