Hoşgeldiniz  

Usta oyuncu Tuncel Kurtiz unutulmadı, mezarı başında anıldı

İkrar-HA1 | 27 Eylül 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Usta oyuncu Tuncel Kurtiz unutulmadı, mezarı başında anıldı

İKRAR – Hakk’a yürüyüşünün 8’inci sene-i devriyesinde ailesi, dostları ve sevenleri Balıkesir’in Edremit İlçesinde bulunan Tuncel Kurtiz’in mezarı başında anma gerçekleştirdiler.

Kazdağları’nın eteklerindeki Çamlıbel Mahallesi’ndeki mezarı başında düzenlenen anma törenine; Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, tiyatro ve dizi oyuncusu Reha Özcan ile Kurtiz’in yakınları, dostları katıldı.

Edremit Belediye Başkanı Arslan anma etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Türk sinemasının usta oyuncusu, tiyatromuzun yeri doldurulmaz ismi Tuncel Kurtiz’in aramızdan ayrılışının 8’inci yılında O’nu saygıyla, özlemle anıyoruz. O bir muhalifti. Kendi deyimiyle belki dünyayı değiştiremedi ama dünya da O’nu değiştirmedi. O her zaman bir sanatçı sorumluluğu taşıdı. Hep ezilenden yana, sömürülenden yana durdu. O, bugün Kazdağları’nın eteklerinde bu efsaneleriyle meşhur Kazdağları’nın eteğinde, topraklarında bir efsane uyuyor. Kazdağları onun ruhunun meskenidir” dedi.

Tuncel Kurtiz’in komşusu Reyhan Demir ise “Tuncel Bey bizim komşumuzdu. Hayır yemekleri olsun, yürüyüşler olsun yolda gelirken mesela arabayla iki kişi geçeceği zaman bize yol verirdi her zaman. Tam bir halk insanıydı. Gerçek doğa dostuydu. Onun için O’nu çok özlüyoruz. Çok arıyoruz. Ruhu şad olsun” diye konuştu.

Kurtiz’in sesinden şiirler ve dinletilerin sunulduğu anma etkinliğine katılanlar, Tuncel Kurtiz’in mezarına kırmızı karanfil bıraktı.

 

HABER MERKEZi

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.