Hoşgeldiniz  

Van’da iki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan Uzman Çavuş tutuklandı

İkrar-HA1 | 26 Ekim 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Van’da iki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan Uzman Çavuş tutuklandı

İKRAR – Son dönemlerde bölge kentlerinde yaşanan ve failleri asker, polis ile korucuların olduğu taciz, tecavüz ve cinsel saldırılara bir yenisi daha eklendi. Edinilen bilgilere göre, Van merkezde uzman çavuş olan Talip K., aracına aldığı lise öğrencisi iki kız çocuğunu, daha sonra evine götürdü. Burada alkol içirdiği çocuklara önce şiddet uygulayan Talip K., daha sonra cinsel saldırıda bulundu. Çocuklar ayıldıktan sonra olay yerinden kaçarak, okullarına göre döndü. Çocukların kendi aralarında konuştuklarını duyan başka bir çocuk ise, durumu rehber öğretmenine anlattı. Öğretmenin girişimleriyle yaşadıklarını anlatan çocuklar, uzman çavuşun cinsel istismarına uğradıklarını anlattı.

Kısa bir süre önce uzman çavuşun kendileriyle sanal medya üzerinden iletişime geçtiğini anlatan çocuklar, Talip K.’nin olay günü kendilerini aracıyla okuldan aldığını ve evine götürerek, zorla alkol içirdiğini aktardı. Alkolün etkisiyle Talip K.’ye karşı koyamadıklarını aktaran çocuklar, hem şiddet gördüklerini hem de cinsel istismara uğradıklarını söyledi. Uyandıklarında kıyafetlerinin üstlerinde olmadığını belirten çocuklar, evden çıkarken uzman çavuş tarafından olayı kimseye anlatmamaları yönünde tehdit edildiklerini de ifade ettiler.

UZMAN ÇAVUŞ TUTUKLANDI 

Çocukların anlatımlarının ardından gözaltına alınan uzman çavuş Talip K., çıkarıldığı mahkemece, “Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” ve “Çocuğa yönelik nitelikli cinsel istismarda bulunma” suçlarından tutuklanarak, cezaevine gönderildi.  Cinsel istismara maruz bırakılan çocuklardan biri devlet yurduna yerleştirildi.  Çocukların tecavüze uğrayıp uğramadığı ise hastane raporuyla belirlenecek.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.