Hoşgeldiniz  

Yazar Remzi Aydın Hakk’a yürüdü

İkrar-HA1 | 02 Şubat 2022 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Yazar Remzi Aydın Hakk’a yürüdü

İKRAR – Dersimli araştırmacı yazar Remzi Aydın bir süredir geçirdiği rahatsızlık karşısında gördüğü tedaviye cevap veremedi. Aydın bu sabaha doğru ruhunu Hakk’a teslim etti.

TBMM 24. Dönem Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Remzi Aydın’ı kaybettik” paylaşımı yaptı. Ardından Dersim Yazarlar Birliği’de Remzi Aydın için sosyal medya hesaplarında profillerini kararttılar. 

REMZİ AYDIN KİMDİR?

Remzi Aydın, 1965 yılında Dersim’de doğdu. 30 yıla yakın, öğretmenlik yaptı, bu süre içinde ülkenin farklı bölgelerinde bulundu. 2010-2017 yılları arasında, Likya antik kültürü incelemek için Batı Akdeniz’e gitti. 7 Yıl boyunca fotoğrafçılık kursları verip, yeni fotoğrafçılar yetiştirdi. Bu ekip ile birlikte uluslararası ve yurt içinde 50’ye yakın fotoğraf sergisi açtı. Soma Maden Katliamı- Her renk GEZİ’YE çıkar, HES ve doğa katliamı, Irak savaşı ve sonuçları gibi sergilere imza attı.1 milyon Likya fotoğrafı arşivini oluşturdu. 
14 Romanı yayınlanan Remzi Aydın, “Ateşte semah dönenler”, “Göçebe Ruhlar”, “Sahipsiz çığlıklar”, “Dere Laçi”, “Gölgesiz bedenler”, “38’lik Mıh”, “Zemheri Kozası” gibi kitaplara imza attı. Halen Almanya-Münih’te yaşamakta olan Aydın, kişisel fotoğraf kursları, panel-söyleşi ve roman yazım çalışmalarına devam etmektedir. Beş ciltlik son romanlar, ulusal basında ve TV’lerde geniş yer aldı; diğer romanları gibi.

 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.