Hoşgeldiniz  

Yenikapı’da Newroz Ruhu

İkrar-HA1 | 20 Mart 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Yenikapı’da Newroz Ruhu

İKRAR – Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Halkların Demokratik Kongresi (HDK) çağrısı ile on binler Yenikapı Meydanına akın ediyor… 

21 Mart Newroz Bayramı’nı kutlamak için on binlerce  yurttaş İstanbul – Yenikapı Meydanında buluşuyor. HDP öncülüğünde gerçekleştirilen büyük buluşma da “Hak Hukuk Adalet”, “Direne Direne Kazanacağız” ve “HDP Halktır Halk Burada” sloganları atılıyor. HDP İstanbul İl Eş Başkanlarının açılış konuşması ile başlayan büyük buluşmada on binler TBMM’de demokrasi nöbeti tutan Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu nezdinde tüm siyasi tutsakları selamlıyor. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Yenikapı Meydanında HDP’nin Demokrasi İttifakı temalı afişleri ve on binlerin sloganları dikkat çekti. 

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR”

HDP Kadın Meclisi tarafından dün gece yarısı AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kararname ile feshedilen “İstanbul Sözleşmesi” için çağrı yapıldı. Kadın Meclisi adına miting alanında yer alan konuşmacılar “Kadınlar olarak direnerek güçleneceğiz. İstanbul Sözleşmesini uygulatacağız. Karanlık zihniyete teslim olmayacağız” dediler. Yine meydanda bulunan on binler #İstanbulSözleşmesiYaşatır sloganları atıyorlar. “Jin, Jiyan, Azadi” sloganları ile katledilen kadınlar anıldı. 

BOĞAZİÇİ DİRENİŞİ SELAMLANDI

AKP’li Cumhurbaşkanı tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne Rektör olarak atanan Melih Bulu’ya karşı okulunu savunan ve iktidarın talimatıyla kolluk güçlerce eziyet edilen zulmedilen gençler meydanda selamlandı. Protestolarda gözaltına alınan öğrenciler sahneye çıkarak on binleri Newroz ateşi ile selamladılar.

 

 

 

İKRAR HABER AJANSI

(İstanbul Haber Merkezi)

Etiketler: , , ,

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.