Hoşgeldiniz  

Yozgat’ta Muhtarlar Kürt işçilere saldırdı.

Muhabir 24 | 22 Temmuz 2020 | Genel, Güncel Haberler, Manşet A- A+

Yozgat’ta Muhtarlar Kürt işçilere saldırdı.

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde orman işçisi olarak çalışan Kürt işçiler, muhtarlar tarafından istenen ayakbastı parasını vermemeleri üzerine saldırıya uğradı.
Bölgedeki muhtarlar, orman işçisi olarak çalışan Kürt işçilerden hazine arazisine kurdukları çadırlar için ayakbastı parası adı altında haraç almak istedi.
Kürt işçilerin haraç vermeyi reddetmesinin ardından bölgedeki köy muhtarları, köylüleri de toplayarak Kürt işçilere saldırdı. İşçiler saldırının ardından jandarma eşliğinde Yozgat’ı terk etmek zorunda kaldı.
Saldırı ile birlikte bölgeye jandarma ekipleri sevk edilirken, olayların büyümesi üzerine Çekerek Kaymakamı, Çekerek Belediye Başkanı, İlçe Jandarma Komutanı AK Parti İlçe Başkanı’nın aralarında olduğu heyet bölgeye giderek, işçiler ve muhtarların da olduğu köylüler ile görüşme gerçekleştirdi.
Çekerek Kaymakamlığı işçilere “can güvenliğinizi sağlayamayız” diyerek, ilçeden çıkmaları gerektiğini bildirdi. Bunun üzerine Kaymakamlığın tuttuğu araçlarla bir kısım işçiler aileleri ile birlikte gece saatlerinde Yozgat’tan jandarma eşliğinde çıkarıldı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.