Hoşgeldiniz  

Zonguldak’ta tünel yapılmaması gereken bir yere yapıldı, afetler artarda geldi nazar deyip kurban kestiler

İkrar-HA1 | 18 Ocak 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Zonguldak’ta tünel yapılmaması gereken bir yere yapıldı, afetler artarda geldi nazar deyip kurban kestiler

İKRAR -2002’de Dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan ve halen tamamlanamayan tünele STK’lar yerinin uygun olmadığı görüşü bildirse de tünel hala uygun olmayan yere yapılmaya devam ediyor. 19 Yıldır devam eden inşaat geçtiğimiz günlerde AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak ziyaretinde gündeme gelmiş ve Erdoğan 22 Ocak gününe kadar ilgili inşaat şirketine süre vermişti. Erdoğan’ın 22 Ocak Zonguldak ziyaretine kadar tünel çevresinde 4 büyük heyelan, 2 deniz dalgası baskını ve 3 sızma gerçekleşti. İnşaat şirketi tüneli temizleyerek doğaya karşı meydan okumaya devam ediyor. İnşaat şirketi tünele nazar değiyor diyerek kurban keserek önlem almaya çalışıyor.

Yapımına 2002 yılında başlanan ve bir türlü tamamlanamayan Kilimli Sahil Yolu’na, geçtiğimiz günlerde şiddetli fırtına nedeniyle meydana gelen dalgalar zarar verdi.

22 Ocak’ta AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılması planlanan yolda dalgaların verdiği zarar hızla ortadan kaldırılmaya çalışılıyor.

KURBAN KESEREK ÖNLEM ALDILAR

Ancak inşaatı şirketi, yolu dalgalardan korumak için gerekli önlemleri almak yerine son olayda zarar gören kaldırım üzerinde kurban keserek korumaya aldı. Şirket çalışanlarının yola nazar değdiği için kurban kestiler.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.